Yhteys

Pääkaupunkiseutu

Niittyläntie 5
00620 Helsinki

Pirkanmaa

Mursketie 15
36220 Kangasala

Pirkanmaan
maa-ainesasema

Teollisuustie 37, 33960 Pirkkala

Avoinna: ma-pe 6-16

Tiedustelut

Maa- ja infrarakentaminen

Hermanni Sillanpää
Tarjouslaskenta
040 542 6978
hermanni.sillanpaa@terrawise.fi

Jarno Tuominen
Tarjouslaskenta
040 772 3213
jarno.tuominen@terrawise.fi

Louhinta

Jani Niemi
Työpäällikkö
044 531 2606
jani.niemi@terrawise.fi

Viher- ja ympäristörakentaminen

Niko Lindfors
Yksikönjohtaja
040 045 6232
niko.lindfors@terrawise.fi

Pirkanmaa

Mikko Lepola
Yksikönjohtaja
040 559 2100
mikko.lepola@terrawise.fi

Hallinto

tuomas saarinen toimitusjohtaja

Tuomas Saarinen
Toimitusjohtaja
041 431 7583
tuomas.saarinen@terrawise.fi

pasi janhunen talousjohtaja

Pasi Janhunen
Talousjohtaja
044 901 8876
pasi.janhunen@terrawise.fi

marianne karhu hallintopäällikkö

Marianne Karhu
Hallintopäällikkö
040 847 4336
marianne.karhu@terrawise.fi

antti matikainen kehityspäällikkö

Antti Matikainen
Kehityspäällikkö
040 162 8808
antti.matikainen@terrawise.fi

jenni lång hallinnon koordinaattori

Jenni Lång
Hallinnon koordinaattori
040 730 8127
jenni.lang@terrawise.fi

mia kuitunen hallinnon koordinaattori

Mia Kuitunen
Hallinnon koordinaattori
050 435 6462
mia.kuitunen@haglex.fi

 

Liiketoimintayksiköt

tommi kaija maa-ja infrarakentamisen yksikönjohtaja

Tommi Kaija
Yksikönjohtaja
Maa- ja infrarakentaminen
050 364 8940
tommi.kaija@terrawise.fi

esa soininen louhinnan yksikönjohtaja

Esa Soininen
Yksikönjohtaja
Louhinta
040 716 9901
esa.soininen@terrawise.fi

niko lindfors viher-ja ympäristörakentamisen yksikönjohtaja

Niko Lindfors
Yksikönjohtaja
Viher- ja ympäristörakentaminen
040 0456 232
niko.lindfors@terrawise.fi

Mikko Lepola
Yksikönjohtaja
Pirkanmaa
040 559 2100
mikko.lepola@terrawise.fi

Pääkaupunkiseutu

Maa- ja infrarakentaminen

Matias Halme
Työpäällikkö
045 143 4737
matias.halme@terrawise.fi

Petri Sjöholm
Työpäällikkö
050 378 7997
petri.sjoholm@terrawise.fi

Hermanni Sillanpää
Tarjouslaskenta
040 542 6978
hermanni.sillanpaa@terrawise.fi

Jarno Tuominen
Tarjouslaskenta
040 772 3213
jarno.tuominen@terrawise.fi

Olli Lyijynen
Projekti-insinööri
040 081 9610
olli.lyijynen@terrawise.fi

Joni Ahonen
Kalustovastaava
040 632 9003
joni.ahonen@terrawise.fi

Louhinta

Jani Niemi
Työpäällikkö
044 531 2606
jani.niemi@terrawise.fi

Jani Rantala
Työpäällikkö
050 525 1878
jani.rantala@terrawise.fi

Riku Vartiainen
Tuotannon tuki
040 013 7295
riku.vartiainen@terrawise.fi

Viher- ja ympäristörakentaminen

Jukka Sauranen
Työpäällikkö
050 021 4244
jukka.sauranen@terrawise.fi

Matias Malkavaara
Projekti-insinööri
040 485 9893
matias.malkavaara@terrawise.fi

Ekaterina Murtazina
Tarjouslaskenta
050 306 5477
ekaterina.murtazina@terrawise.fi

Mikko Virtanen
Tarjouslaskenta
044 758 5969
mikko.virtanen@terrawise.fi

Pirkanmaa

Elisa Korkeamäki
Työpäällikkö
040 027 5262
elisa.korkeamaki@terrawise.fi

Perttu Lehminiemi
Logistiikkapäällikkö
040 771 8366
perttu.lehminiemi@terrawise.fi

Henri Unkila
Työmaainsinööri
044 723 1220
henri.unkila@terrawise.fi

Pirkanmaan kasvualustatuotanto

Mikko Saarinen
Kasvualustatuotanto
040 834 2722
mikko.saarinen@terrawise.fi

Perttu Lehminiemi
Myynti ja toimitukset
040 771 8366
perttu.lehminiemi@terrawise.fi

Laskutustiedot

Hyvä yhteistyökumppani, tästä löydät yritystemme laskutusosoitteet ja yhteystiedot laskujen maksamisesta vastaaville henkilöille. Verkkolasku on ensisijainen laskutusmuoto. Yleinen maksuehto palveluissa ja materiaaleissa on 30 pv netto.

Toimittajakirjeet sisältävät TerraWise Oy:n ja TerraWise Group Oy:n verkkolaskutustiedot sekä käytössä olevat laskutusviitteet. 

Toimittajakirje TerraWise Oy

Terrawise Oy 

Y-tunnus 0756091-6

Verkkolaskut

OVT-tunnus: 003707560916
Verkkolaskuosoite: 003707560916
Operaattorin tunnus: BAWCFI22
Operaattori: Basware

Paperilaskut

Terrawise Oy
##003707560916##
PL 683
00026 BASWARE

(HUOM! Huomioithan, että ## -merkit ovat ohjeen mukaisesti.)

Laskut sähköpostitse

lemonsoft.ostolaskut@bscs.basware.com
Mikäli sinulla ei ole mahdollisuutta verkkolaskutukseen tai laskujen postitukseen, voit lähettää ne meille sähköpostilla. Sähköpostilaskulle tulee vastaanottaja merkitä samaan tapaan kuin paperilaskulle.

Terrawise Oy
##003707560916##
PL 683
00026 BASWARE

(HUOM! Huomioithan, että ## -merkit ovat ohjeen mukaisesti. Lähettäessäsi laskua sähköpostitse tulee lasku ja sen liitteet tallentaa yhdeksi PDF-tiedostoksi.)

Ostolaskuja koskevat tiedustelut

ostolaskut@terrawise.fi

TerraWise Oy on AVL 8 c § 1 momentin mukaisesti rakentamispalveluja muutoin kuin satunnaisesti myyvä elinkeinoharjoittaja, johon ostajana sovelletaan lakia rakennusalan käännetystä arvonlisäverovelvollisuudesta. 

Toimittajakirje TerraWise Group Oy 

Terrawise Group Oy (Hallinnollinen emoyhtiö)

Y-tunnus 2729449-1

Verkkolaskut

OVT-tunnus: 003727294491
Verkkolaskuosoite: 003727294491
Operaattorin tunnus: BAWCFI22
Operaattori: Basware

Paperilaskut

Terrawise Group Oy
##003727294491##
PL 683
00026 BASWARE

(HUOM! Huomioithan, että ## -merkit ovat ohjeen mukaisesti.)

Ostolaskuja koskevat tiedustelut

ostolaskut@terrawise.fi

Huom!

Terrawise Group Oy ei suorita varsinaista rakennustoimintaa, joten ohjaathan rakennushankkeita koskevat ostolaskut tytäryhtiömme TerraWise Oy:n laskutusosoitteeseen.